SİNOP ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

2023-2024 Eğitim Öğretim YıIı Ortak Sınavlar Konu-Soru Dağılım Tabloları

2023-2024 Eğitim Öğretim YıIı Ortak Sınavlar Konu-Soru Dağılım Tabloları

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik'te ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılıların yapılacağı; il/ilçe ve okul genelinde gerçekleştirilecek ortak sınavların ise il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacağı belirtilmiştir.

Bu bağlamda il/ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar öncesinde il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince temel eğitim ve ortaöğretimdeki farklı branş ve sınıf düzeylerinde "konu soru dağılım tabloları" hazırlanmıştır.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda 6. sınıf Türkçe ve matematik derslerinin, 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı, matematik derslerinin 1. dönem 2. sınavları ile 2. dönem 1. sınavları Bakanlığımız tarafından ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır. Bu sınavların konu soru dağılım tabloları Bakanlığımız tarafından yayımlanacaktır.

Ülke genelinde ve il genelinde yapılacak ortak sınavlarda 2023-2024 yılına mahsus olmak üzere 20 tane çoktan seçmeli soru sorulacaktır.

Bu sınavların dışında okullarda yapılacak ortak sınavlarda il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince oluşturulan "konu soru dağılım tabloları"ndaki senaryolardan biri tercih edilerek okul zümre öğretmenleri tarafından sorular ve cevap anahtarları hazırlanacaktır. Okul genelinde yapılacak ortak sınavlar açık uçlu ya da açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacaktır.

Sinop İli temel eğitim konu soru dağılım tablosu için tıklayınız.

Sinop İli ortaöğretim konu soru dağılım tablosu için tıklayınız.

Sinop İli ortaöğretim  mesleki ve teknik liseler konu soru dağılım tablosu için tıklayınız.

Ada Mah. Okullar Cad. Mehmet Deniz Kopuz Sk. No 1 Kat 4 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.